Sinu tark laps Jesper Juul
"Sinu tark laps"

2010
mai

“Kas neid lastekasvatusraamatuid juba piisavalt ei ole?”
“Mille poolest see raamat siis nüüd parem on kui kõik teised?”
“Keegi ei jõua neid lastekasvatusraamatuid lugeda!”
“Ega needi meetodid paremini ei tööta”

 

Tõenäoliselt käivad just sellised mõtted läbi pea, kui kuulete uuest lastekasvatusraamatust.

 

Siiski olen kirjastajana otsustanud välja anda kolm uut lastekasvatuse alast raamatut: Jesper Juuli  “Sinu targa lapse”,  Michel Winterhoffi “Kuidas meie lastest kasvavad väikesed türannid” ja  Jesper Juuli “Ei ütlemise kunsti

Miks siis ikkagi veel raamatuid?

 

Vanematena oleme hädas. Nende kasvatusmeetodite eesmärgid, millega meid on kasvatatud, erinevad praegustest kasvatuseesmärkidest radikaalselt: toona oli eesmärgiks kuulekus - meist pidid saama korralikud kodanikud, kes ei küsi, vaid teevad nii nagu öeldakse.

 

Praegu soovime, et meie lapsed oleks iseseisvad, loovad, avatud. Selleks vanad meetodid ja hoiakud, mis me kodust kaasa oleme saanud, ei sobi.

Teadmata mida teha kõigume autoritaarse ja kõikelubava stiili vahel neid pahatihti veel ka omavahel kombineerides. Tulemuseks on rahulolematus nii enda kui lapsega. Mida siis teha ja millest hoiduda?

 

Need raamatud täiendavad nii mitmeski mõttes üksteist: Winterhoff räägib oma hoiatavas "Väikeste türannide" raamatus sellest, mis võib juhtuda kui me vanade meetoditega püüame saada uutmoodi tulemusi. Jesper Juuli “Sinu tark laps annab aga mitmeid uusi väärtusi ja põhimõtteid, millele me saame lapse kasvatamisel toetuda ja mis seetõttu toetavad otseselt meie uusi kasvatuseesmärke.

 

Ja neid silmas pidades on meil justkui kompass, mis aitab õiget suunda hoida - ja see muudab kasvatusprotsessi nauditavaks nii vanemale kui lapsele.

 

Aga lugege ise!

 

NB! Veebruarist alates pakub kirjastus Väike Vanker kõiki nimetatud raamatuid ka komplektina, mille puhul hinnad on isegi kirjastuse soodushindadest soodsamad. Kliki siia ja veendu ise! 

 

Tiit Kõnnussaar,
Väike Vanker kirjastaja ja Gordoni perekooli koolitaja

-----------------------

Tagakaanelt:

Ajad, kus lastekasvatuse eesmärgiks oli õpetada vastuvaidlematut sõnakuulamist ja vanemate võimule allumist, on möödas. Seetõttu ei saa me enam kasutada neid lastekasvatusmeetodeid, mille eesmärgiks oli kuulekuse kasvatamine.  

 

Meie kõigi soov on näha oma lapsi iseseisvate, vastutusvõimeliste, avatud ja endaga kontaktis olevate inimestena. Selliseks saab laps kasvada vaid perekonnas, kus kõige olulisemaks on vanema ja lapse vaheline lähedane ja avatud suhe. Paraku pole enamik meist oma lapsepõlves sellist kasvatust kogenud ning ainus, mida me sageli teame, on see, kuidas me EI TAHA oma last kasvatada.

 

Jesper Juuli raamat annab lapsevanematele võimaluse leida vastused paljudele põletavatele ja seni vastuseta küsimustele. Piiride panemine, vastutuse võtmine, otsuste tegemine, lapse enesehinnang ja eneseaustus ning teised ülimalt olulised teemad leiavad selles raamatus põhjalikku ja kaasaegset käsitlust. 

 

Kui meie laste käitumine paneb meid tundma, et oleme lapsevanematena läbi kukkunud, siis on põhjuseks peaaegu alati see, et me pole suutnud muuta oma armastavaid tundeid armastavaks käitumiseks ja oma häid kavatsusi tõhusaks koostoimimiseks. 

 

Meie laste tarkus seisneb selles, et kohe sünnist alates suudavad nad oma tundeid väljendades anda meile tagasisidet. Lapsevanem saab seda tagasisidet kuulata ja sellest õppida, luues seeläbi oma lapsega veelgi lähedasemad suhted.

 

Jesper Juul sündis 1948. aastal Taanis ja on ametilt pereterapeut ja -nõustaja. Juul on rahvusvaheliselt tunnustatud peresuhete autoriteet ja mitmete raamatute autor. Ta on pereteraapia keskuse Kempler Institute of Scandinavia direktor ning töötab ka Horvaatia rahvusvahelises perenõustamise keskuses, jagades oma aega Kopenhaageni ja Zagrebi vahel.

 

-----------------------

 

Vaata ka Jesper Juuli järgmist raamatut "Ei ütlemise kunst" 
Vaata meie lehekülge Facebookis 

Loe intervjuud Jesper Juuliga Eesti Päevalehes,  vaata artiklit ajakirjas Pere ja kodu

Raamatul on pehme kaas, 224 lk

 

Telli siit: http://www.print.ee/

 

Allpool saate koos sisukorraga tutvuda ka raamatu esimeste peatükkidega.

Sisukord pdf formaadis
Tagasi