Kodu. Kuidas luua mõnusat õhkkonda ja häid suhteid Jesper Juul, Monica Öien
"Kodu. Kuidas luua mõnusat õhkkonda ja häid suhteid"

2013, 7. veebruar
176 lk

Telli kohe siit: http://www.print.ee

Igal kodul on oma iseloom. Pere väärtushinnangud peegeldavad inimesi, kes seal elavad, nende harjumusi, sotsiaalset kuuluvust ja haridust. Millist elustiili, rutiine ja kogemusi kohtame ühe kodu erinevates ruumides?

Mis on see, mis loob meeleolu?

Käesolevas raamatus räägibki Jesper Juul sellest, millised on need hoiakud ja väärtused, mis aitavad muuta kodu kohaks, kus kõigil on võimalik tunda ennast olulisena.

Jesper Juul: “Ma olen püüdnud kõnelda neljast põhjapanevast väärtusest, mis minu kogemusest lähtudes on vanemate ja laste kooselus tähtsad. Need on võrdväärsus, ehedus, terviklikkus ja isiklik vastutus. Loodan, et vanemad lasevad end inspireerida. Ei ole ilmtingimata vaja neid väärtusi omaks võtta, kuid on vaja need läbi mõelda…”

Monica Öien: „See raamat annab mulle võimaluse leida vastuseid küsimustele, millele vastuste saamine on mulle võimatu tundunud. Kuidas on vanematel võimalik leida häid vastuseid, mis on lapsekasvatuses õige ja mis vale? Kas peaksime järgima moraalseid, religioosseid või sotsiaalseid põhimõtteid? Miks on vaja piire seada? Millal peaksid lapsed magama minema? Kuidas suhtuda pidutsemisse, seksuaalsesse küpsemisse, iseseisvumiskatsetesse, igatsusse ja kompleksidesse?”

Jesper Juul on pereterapeut ja –nõustaja ning rahvusvaheliselt tunnustatud peresuhete autoriteet.Ta on mitme peresuhteid käsitleva raamatu autor.

Eesti keeles on temalt ilmunud raamatud:

·         „Sinu tark laps“

·         „Ei ütlemise kunst“

·         „Minu piirid – sinu piirid“

·         „Puberteet“

 

 

Telli siit: http://www.print.ee/

 

 

 

 

Sisukord pdf formaadis
Tagasi